9. 3. 2010

Rozlučka s kolegy (Goodbye party to Chinese colleagues)

Minulý týden jsme měli takovou menší rozlučkovou párty, protože z naší výzkumné skupiny palivových článků odchází dva členové, shodou okolností oba z Číny. Vyrazili jsme do typické japonské restaurace.
Boty jsme nechali u vchodu, v ponožkách našli svůj stůl a usadili se na tatami připravené kolem nízkého stolku těsně nad zemí. Pak už jen japonští kolegové objednávali všemožné dobroty od polívek s houbičkami a kousky střev, grilovaných špízů až po fazolky v luscích, smažené ryby a další pochutiny, které neumím pojmenovat. Při této příležitosti vám můžu představit část naší výzkumné skupiny. Na fotce zleva: šéf Mori-san, číňan Dr. Ye, Šubča-san, Nishimura-san, další číňan Dr. Yan, pan Suzuki a Nakamura-san. Za foťákem je Hiro, ten se tady určitě ještě objeví.
Když už jsme v restauraci, tak se zmíním o japonském pivu. V Japonsku jsou k dostání tři druhy piv. První, tzv. pravé pivo "bíru", je klasické pivo bodobné tomu českému. Druhý typ, "hapoš", je pivo, které je vařené z částečně obilného a částečně rýžového sladu. Třetí typ je vlastně syntetické pivo, které zřejmě vzniká jakýmsi chemickým procesem tak, že jeho konečná chuť se podobá pivu. Tyto tři typy jsou v obchodě snadno odlišitelné, pokud umíte japonsky. Když japonsky neumíte, je možné odhadnout typ piva podle ceny. Plechovku bíru pořídíte zhruba za 300 yenů, hapoš za 250 yenů a synteticke za 200 yenů (5 yenů = 1 Kč).

4 komentáře:

  1. Pane Subca-san, vy se mezi nimi uplne ztrácíte:) Pan Suzuki je roztomilej...

    OdpovědětVymazat
  2. Arigatóóó gozaimaas

    OdpovědětVymazat
  3. Cože??!! Nenadávej mi!!:( :)

    OdpovědětVymazat
  4. jo už jsem si to přeložila...není zač:)))

    OdpovědětVymazat